10 aplikacji na Androida, które ułatwiają podróżowanie

 

Maps.me - numer jeden na liście - aplikacja, która oszczędziła mi najwięcej czasu i nerwów. Bardzo szczegółowe (nierzadko bardziej niż Google Maps) mapy offline całego świata. Całe tony przydatnych w podróży miejsc; atrakcje, noclegi, sklepy, bankomaty, stacje benzynowe, itd. A do tego porządna nawigacja samochodowa i piesza!

 

Wikivoyage - moje odkrycie tego roku - wersja offline przewodnika Wikitravel obejmująca cały świat. Genialne informacje praktyczne (i nie tylko). Co zobaczyć, gdzie znaleźć tani nocleg, jak załatwić transport, ile dana usługa powinna kosztować - koniec z przepłacaniem, tylko dlatego, że jeszcze nie znasz lokalnych cen! Klarowny podział na kraje, regiony i miejsca bardzo szybko pozwala zorientować się co, gdzie, jak.

 

Moon+ Reader - najlepsza aplikacja do korzystania z elektronicznych wersji przewodników (oraz czytania książek oczywiście). Już nie musisz tachać ze sobą ogromnego tomiszcza (a czasami kilku). Lonely planet, Bezdroża, Rough Guide, oraz wiele innych - wszystko możesz mieć w jednym miejscu. A dzięki spisowi treści oraz opcji szukaj, szybko znajdziesz interesujący cię fragment. Aplikacja poprawnie wyświetla mapy oraz obrazki (trzeba przytrzymać, żeby je powiększyć).

 

Evernote - chcesz coś zanotować, a nie masz internetu? Wirtualny notatnik, który pozwala tworzyć notatki offline, a kiedy masz dostęp do internetu, są one synchronizowane z wersją online. Tworząc ten artykuł, podczas jazdy autobusem do Sihanoukville, korzystałem właśnie z tej aplikacji :)

 

Skype - chyba nie trzeba objaśniać, ale to najlepszy i najtańszy sposób na kontakt z rodziną i przyjaciółmi podczas podróży. Umożliwia też dzwonienie na telefony komórkowe w rewelacyjnych cenach.

 

iPolak - chcesz dowiedzieć się czy potrzebujesz wizy, międzynarodowego prawa jazdy, na co szczególnie uważać, jaki jest adres i numer do ambasady? Wszystko to oraz aktualne ostrzeżenia dla podróżnych MSZ, możesz mieć offline z pierwszej ręki. Regularnie aktualizowane, kiedy masz dostęp do internetu.

 

Google Translate - wersja na androida popularnego produktu Google, ale co najważniejsze, umożliwia ściągnięcie poszczególnych języków i korzystanie ze słownika w wersji offline.

 

XE Currency - chcesz sprawdzić aktualny kurs jakiejś egzotycznej waluty? Albo szybko przeliczyć ile powinieneś dostać od cinkciarza za swoje 100 dolarów? Wystarczy wybrać walutę, a przy każdym dostępie do internetu jej kurs będzie aktualizowany.

 

Pocket - najlepsza aplikacja do zapisywania artykułów i stron internetowych offline. Niezastąpiony w podróży.

 

Speedtest.net - decydujesz się na nocleg, a potrzebujesz solidny internet? Sprawdź szybko jego prędkość, zanim zdecydujesz się zapłacić.


Inne aplikacje, które dla wielu z Was również będą przydatne

Autosync Google Drive - bardzo dobra opcja do backupu zdjęć w podróży. Ustalasz folder, który automatycznie synchronizuje się z dyskiem Google, kiedy tylko masz Wi-Fi. 

SuperMemo - najlepsza aplikacja do nauki języków (również w wersji desktop).

TrekBuddy - doskonały program, umożliwiający korzystanie z pobranych z internetu map topograficznych.

Androzic - umożliwia korzystanie z pobranych z internetu map topograficznych w formacie ozf2, ozfx3. 

Mass Times for Travel - jesteś w podróży i szukasz niedzielnej Mszy Świętej? Z tą aplikacją zrobisz to najszybciej.

Maps - mapy Google, pewnie korzystasz, ale da się też zapisać fragmenty offline (co nie jest za bardzo intuicyjne) - niestety dla wielu regionów opcja ta jest niedostępna.

Soviet Military Maps - sowieckie mapy całego świata. Dla niektórych regionów to wciąż najdokładniejsze mapy.

Hola Free VPN - poprzez połączenie VPN zmienia publiczny adres IP. Bardzo przydatna aplikacja, kiedy potrzebujesz uzyskać dostęp do innej aplikacji/strony internetowej, która działa tylko w określonych państwach.

World Travel Guide by Triposo - również przydatny przewodnik.

Ryanair - oficjalna aplikacja przewoźnika. Już nie potrzebujesz nic drukować - odprawiasz się przez telefon, który jest też twoją kartą pokładową.

AirAsia - analogicznie jak dla Ryanaira.

Kayak - aplikacja pozwalająca wyszukiwać i kupować bilety lotnicze.

Booking.com - aplikacja umożliwiająca wyszukiwanie i rezerwację noclegów - niekiedy to najszybszy sposób na znalezienie w miarę taniego noclegu.

Dropbox - narzędzie do backupu, również bardzo przydatne w podróży.

7 Minute Workout - pomaga utrzymać formę podczas wyjazdu.

Spotify - cała muzyka w jednym miejscu. W wersji premium możesz zapisywać muzykę i korzystać offline podczas podróży.

Total Commander - najlepszy wg mnie menedżer plików (również na desktop).

 

Dodałbyś coś do tej listy? Pisz śmiało w komentarzach!

Mogą zainteresować Cię również:
comments powered by Disqus