Kolumbia

Wstęp

Znajomość kraju

Spędziłem tutaj niestety tyko jeden dzień:( Ale na podstawie tego co zobaczyłem i przeczytałem o tym kraju, stwierdziłem, że muszę tutaj przyjechać na dłużej (Łukasz).

18 marca 2015

Dojazd z Polski

Najtańszym sposobem dostania się tutaj jest ultrapromocyjny przelot z Europy do któregokolwiek państwa w Ameryce Południowej. Kilka razy do roku zdarzają się promocje pozwalające kupić taki bilet poniżej 2000 zł w obie strony. Ofert takich szukajcie na fly4free.pl lub loter.pl.

16 października 2014

Formalności

Wizy

Wiza jest niepotrzebna przy pobycie turystycznym do 90 dni.

Obowiązkowe szczepienia

Obowiązkowych szczepień nie ma, ale zdecydowanie należy przed wyjazdem skompletować zestaw podstawowych szczepień. Szczegóły: 
http://wwwnc.cdc.gov/travel/destinations/traveler/none/colombia

24 stycznia 2015

Kwestie bezpieczeństwa

Niebezpieczne miejsca

Kraj nie należy do najbezpieczniejszych i trzeba mieć tego świadomość. Kiedy przyjechałem po zmroku do centrum Ipiales (na sam rynek), to kobieta, która również wysiadała, ostrzegła mnie, że tu nie jest bezpiecznie - i zaprowadziła mnie do hotelu.

W dzień widziałem żołnierzy z bronią maszynową patrolujących miasto - więc rzeczywiście chyba nie jest tam tak bezpiecznie.

25 stycznia 2015

Pieniądze, kontakt ze światem i elektryczność

Pieniądze

Walutą jest peso kolumbijskie. (P.S. To te z filmu Kiler).

Internet

Kafejki są bardzo rozpowszechnione, tanie, ale prędkość łącza najczęściej pozostawia wiele do życzenia.

Wtyczki

Elektryczność - 120V/60Hz, ale pomimo, że inne niż w Polsce, wiele naszych urządzeń (np. ładowarki) będzie pracowało prawidłowo. Ale zanim coś się podłączy warto sprawdzić, jaki jest zakres napięcia zasilania.

Gniazdka elektryczne są dostosowane tylko do amerykańskich wtyczek.

25 stycznia 2015

Ludzie, kultura, zwyczaje, języki, kuchnia

Język

Hiszpański. Osobom nie znającym tego języka polecam nauczenie się przynajmniej kilkudziesięciu najprzydatniejszych zwrotów i słów, bo poza miejscami turystycznymi nikt tu nie mówi po angielsku.

25 stycznia 2015

Co warto zobaczyć?

Jedyna atrakcją którą widziałem to:

  • Sanktuarium Las Lajas - kościół położony pomiędzy dwoma brzegami wąwozu, nad rwącą rzeką, charakteryzujący się osobliwą architekturą. Będąc w północnym Ekwadorze zdecydowanie warto przyjechać do Kolumbii, choć na jeden dzień, i zobaczyć sanktuarium, znajdujące się tuż przy granicy z Ekwadorem.
25 stycznia 2015

Lista przykładowych wyjazdów

Ameryka Południowa - Peru, Boliwia, Ekwador, Chile, Argentyna, Kolumbia
  • Całkowity koszt: ok 10 000 zł
  • Czas pobytu: ok 90 dni
  • Główne wydatki: najwięcej pochłonął transport na miejscu i wyżywienie - bo lot transkontynentalny kosztował tylko 1100 zł w dwie strony.
24 stycznia 2015

Powiązane posty

comments powered by Disqus