Słowacja

Wstęp

Komu się spodoba?

Kraj, pomimo że leżący tak blisko Polski, raczej nieodkryty. Piękne góry mieszają się tu z charakterystyczną ciasną zabudową. Zdecydowanie spodoba się miłośnikom górskich wędrówek.

Znajomość kraju

Bywałem tu wielokrotnie, głównie w Tatrach, na rowerze lub przejazdem (Łukasz).

18 marca 2015

Góry, wspinanie, narciarstwo

Trekking

Liczba wszelakich gór, dla mieszkańca nizinnego kraju takiego jak Polska, jest tu ogromna. Szczególnie wartym polecenia masywem, oprócz Tatr, jest Słowacki Raj, który mogę zarekomendować również tym, którzy chcą dopiero zacząć swoją przygodę z górami, ale nie boją się wyzwań.

Wielbiciele gór dzikich powinni pójść w losowo wybrany masyw, gdzie nie ma szlaków. Raczej nie będą zawiedzeni.

Wspinanie

Słowacka część Tatr Wysokich, dużo większa niż polska, daje nieograniczone możliwość wspinaczki górskiej letniej i zimowej. Jednak do uprawiania takiej działalności wymagane jest członkostwo w klubie wysokogórskim zrzeszonym w UIAA.

Narciarstwo

Zdecydowanie najlepszym wg mnie kompleksem narciarskim jest Chopok (Jasná). Liczba wyciągów i tras jest tu na alpejskim poziomie. Ceny niestety też.

30 grudnia 2013

Rowerem z sakwami

Według mnie jest to idealna destynacja na kilkudniową wycieczkę (dla mieszkańców południowej Polski). Malownicze krajobrazy, górzyste tereny, mała gęstość zaludnienia i sieć dość dobrych bocznych dróg tworzą bardzo ciekawą kompozycję dla sakwiarza.

27 grudnia 2013

Przewodniki i mapy

 Mapy papierowe
Mapy elektroniczne
9 maja 2015

comments powered by Disqus